Mazars se od června mění na Forvis Mazars, vzniká globální gigant na auditorském a poradenském trhu s obratem téměř 5 miliard dolarů

Dvě přední společnosti na trhu poradenských služeb, Mazars, mezinárodní partner působící ve více než 100 zemích a teritoriích, a americká auditorská, daňová a poradenská společnost FORVIS, vytvořily 1. června 2024 novou síť. Tato nová síť, složená pouze ze dvou členských společností, vystupuje od výše uvedeného data pouze pod jedinou globální značkou Forvis Mazars a se souhrnným obratem ve výši 5 miliard dolarů se zařazuje mezi TOP 10 na globálním trhu.

Forvis Mazars je zároveň největším hráčem, který za poslední desetiletí vstoupil do žebříčku 10 nejvýznamnějších poradenských firem na světě.* Jako síť dvou společností je Forvis Mazars na globálním trhu jedinečná a poskytuje stejnou kvalitu služeb a přístup ke klientům bez ohledu na to, kde na světě působí. Vytvoření sítě zároveň umožní mnohem kvalitnější pokrytí amerického trhu dosavadním klientům Mazars a klienti Forvis se budou moci nově opřít o celosvětovou síť kanceláří Mazars.


Síť tvoří dva členové: Forvis Mazars, LLP se sídlem ve Spojených státech a Forvis Mazars Group SC, mezinárodně integrované partnerství působící ve více než 100 zemích a teritoriích. Síť bude řízena prostřednictvím struktury zahrnující globální představenstvo sítě, které bude zodpovědné za umožnění bezproblémové spolupráce a poskytování služeb klientům po celém světě.

"Pro naše klienty, naši profesi a naše zaměstnance je to významný milník. Společnosti Mazars a Forvis spolupracují již více než 20 let, sdílejí podobné hodnoty a přístup ke klientům. Vytvoření této sítě proto bylo logickým vyústěním této spolupráce a příležitostí vstoupit mezi ty největší globální hráče. Klienti získají kvalitnější pokrytí a konzistentní, vysoce kvalitní a komplexní služby po celém světě a my zůstaneme flexibilní vůči jejich specifickým potřebám. Jsem nesmírně hrdý na to, že mohu zastávat funkci prvního předsedy představenstva globální sítě. Jsem přesvědčen, že společná práce našich dvou firem bude i nadále umožňovat našim lidem zvyšovat laťku standardů klientských služeb a zároveň bude výzvou pro možnosti odvětví, které podpoří budoucí potřeby na lokálních trzích," uvedl Hervé Hélias, dosavadní CEO a předseda představenstva Mazars Group, nově předseda představenstva globální sítě (Global Network Board) a předseda představenstva Forvis Mazars Group, SC.

"Síť Forvis Mazars je postavena na našem závazku naslouchat a být v každé situaci nápomocný našim klientům, předvídat výzvy, kterým čelí, a poskytovat bezkonkurenční klientské znalosti a zkušenosti ve všem, co děláme. Tato nová síť rychle uvolní nové příležitosti pro naše klienty i naše zaměstnance a obě skupiny jsou přesvědčeny, že se rozhodujeme s ohledem na jejich dlouhodobý úspěch," dodal Tom Watson, CEO Forvis Mazars, LLP (dříve FORVIS, LLP) a člen představenstva nově vytvořené sítě.


*Zdroj: Žebříček “IAB World Network rankings 2023”. Založeno na hospodářských výsledcích v roce 2023 (Mazars: 3 miliardy dolarů a FORVIS: 1.7 miliardy dolarů)

Štítky