Málo sněhu, pak příchod koronaviru. Provozovateli lyžařských středisek TMR klesl čistý zisk i výnosy

Středoevropský provozovatel lyžařských středisek, slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR), za první pololetí svého finančního roku snížil čistý zisk o více než pětinu na 6,9 milionu eur (184 milionů korun). Společnosti za období od loňského listopadu do konce letošního dubna mírně klesly i konsolidované výnosy. ČTK o tom dnes informovala TMR, s jejímiž akciemi se obchoduje také na pražské burze.

"Uplynulá zimní sezóna se vyznačovala nepříznivým počasím, pokud jde o sněhové podmínky v našich horských střediscích. Navíc jsme byli nuceni předčasně ukončit zimní sezónu v polovině března kvůli preventivním opatřením kvůli boji s koronavirem," komentoval výsledky skupiny předseda představenstva TMR Igor Rattaj.

Kvůli koronavirové krizi a počasí TMR zaznamenala meziroční pokles návštěvnosti horských středisek o 17 procent. Srovnání ale nezahrnuje údaje za ledovcové lyžařské středisko Mölltaler Gletscher a jeho sesterský skiareál Ankogel - Mallnitz v Rakousku, které TMR koupila loni.

Výnosy TMR ve sledovaném období klesly o 1,6 procenta na 67,6 milionu eur (737 milionů korun).

TMR vlastní nebo si pronajímá kromě jiných horská střediska, zábavní parky, golfové resorty a hotely. Společnost provozuje největší slovenské skiareály ve Vysokých a v Nízkých Tatrách. V Česku si například pronajímá lyžařské středisko Ještěd a vlastní podíl v provozovateli skiareálu Špindlerův Mlýn.