Jak si vybrat „ten správný“ plot?

Plot ke svému domu si člověk nepořizuje každý den ani každý rok. Při jeho výběru je třeba odpovědět si na řadu otázek, které ovlivní výběr materiálu, podobu, trvanlivost a tedy i jeho (ne)potřebu údržby. Plot kolem každé nemovitosti je dobré vnímat jako dlouhodobou investici i pro několik generací, stejně tak, jako je tomu třeba u nové střechy. Správně zvolený plot by měl poskytovat bezpečí, dostatečné soukromí a samozřejmě by měl i designově ladit s vaším obydlím.

Dřevěný nevydrží a plasty mění tvary

Před pořízením nového plotu zvažte nejprve jeho životnost, která se odvíjí od jeho zpracování a kvality materiálu. Tradiční dřevěný plot se sice na první pohled jeví jako levnější varianta, ale díky potřebným opravám a nutným nátěrům dorovná cenu kovaného oplocení zhruba do deseti let. Plastové oplocení pro změnu ztrácívá působením slunce svůj původní vzhled a často se mimo jiné ohýbá do tvaru luku. Mnoho lidí tak volí bezúdržbové kované či hliníkové ploty jako jednorázovou a dlouhodobou investici. U kovaného či hliníkového plotu s povrchovou úpravou společnosti LAMARK jsou náklady na renovace nulové po dobu minimálně 35 let a reálná životnost takového plotu je přes 60 let. A to už rodina v několika generacích opravdu ocení!

Pocit bezpečí a soukromí posílí hliníkové ploty

Oblíbeným a atraktivním designovým řešením pro moderní stavby je oplocení z hliníku, které velmi dobře vynikne kupříkladu v kombinaci s rodinným domem s plochou střechou. Díky celistvému profilu hliníkových lamel si můžete být jisti, že vaše děti či domácí mazlíčci budou na zahradě v absolutním bezpečí a nikam se nezatoulají. Lamely hliníkového plotu je možné navrhnout s takovým překrytím, aby zvenčí prakticky nebylo vidět na zahradu, zatímco výhled ze zahrady zůstane zachován.

Seznamte se: Moderní a dekorativní tahokov

Tahokov je jako moderní designový materiál stále častěji využívaný pro svou dekorativnost i jako architektonický prvek. Plotové výplně z tahokovu mohou mít různou míru propustnosti světla, čehož můžete využít, pokud chcete mít na zahradě a okolo domu své soukromí a klid. Motiv můžete zvolit s co nejmenší propustností, takže váš pozemek nebude lákat zvědavé zraky, nebo naopak zvolit variantu s vyšší propustností, abyste dali vyniknout estetice zahrady.

Design, tradice a kvalita kovaných plotů

Pokud jste obdivovateli tradičních pevných kovaných plotů, nedivíme se. Nadstandardní vzhled v dnešní době dostupného kovaného oplocení je dán jak špičkovou kvalitou použitých materiálů, tak i řemeslností zpracování, ve kterém se snoubí tradice s nejnovějšími technologiemi. Pokud toužíte po designovém kovaném plotu, vybírejte firmy, kde kladou důraz na ruční práci a zkušené kováře a zámečníky. Kovaný plot je tradice, která se dnes začíná vracet v technologicky špičkově propracovaném produktu. Pokud zvolíte řešení shodného designu i pro vstupní a vjezdové části oplocení, výsledný dojem je perfektní.

Řešení od profesionálů

Špičkový výsledek a takový plot, který vám bude dělat radost a žádné starosti po dlouhá desetiletí, vám zajistí pouze volba komplexního řešení. Seriózní a kvalitní firma je taková, která vás provede celým procesem od navržení optimálního řešení na míru po zaměření vyškoleným technikem a samozřejmě také zajistí profesionální montáž plotu.  Josef Mráz, technický ředitel společnosti LAMARK k tomu dodává:  „Podmínkou skvělého výsledku je i dobrá stavební připravenost, proto jsou všechny stavební práce přehledně sepsány v propracovaném systému informací, podle kterého snadno zjistíte, co je třeba.  Specializovaný technik místo zaměří na milimetr přesně a o výrobu na míru se společnost LAMARK postará ve svém výrobním závodě v Novém Bydžově. Sehraný tým zajistí profesionální montáž oplocení.“

Štítky

Kategorie