LPG e-shop má úspěch. Nově lze i v Brně objednávat propanové láhve expresně

V Česku zatím unikátní služba Primagas Express byla spuštěna na podzim loňského roku. Po úspěšném zavedení v Praze mají možnost doručení propanových láhví ve stejný den, a to do tří hodin od objednávky, také brněnští zákazníci. Rychlé doručení nejběžnějších typů LPG láhví výměnou za odpovídající prázdné obaly libovolného dodavatele zajišťuje pro firemní i koncové zákazníky společnost Primagas ve spolupráci s kurýrní společností DoDo.

Doručení ve stejný den – tzv. same day delivery – je v Česku oblíbené zejména v segmentu hotového jídla, potravin, květin a například i léčiv. Novinkou je expresní doručení tlakových láhví plněných převážně čistým propanem. První český LPG e-shop zahájil provoz loni v listopadu v Praze a od té doby zde bylo nejčastěji v desetikilových láhvích doručeno více než 4 tuny zkapalněného propanu. Aktuálně se služba rozšiřuje i do Brna.

„Potvrdilo se nám, že existuje skupina zákazníků, která ocení velmi rychlé doručení také v segmentu propan-butanových láhví. Často jde o provozovatele různých gastronomických zařízení, kteří tak v případě výpadku nemusí čekat na pravidelný závoz obvyklým dodavatelem nebo plýtvat časem a narychlo shánět propan-butanové láhve u prodejců v okolí,“ popisuje Jiří Karlík, generální ředitel společnosti Primagas, který dodává, že asi čtvrtinu objednávek přes Primagas Express uskutečnily právě firmy v segmentu HORECA (hotely, restaurace, gastro segment). Nadpoloviční většinu objednávek (57 %) ale realizovali běžní spotřebitelé, domácnosti.

Hlavní předností obchodního modelu, který je v Česku zatím unikátní, je totiž jednoduchost a rychlost. Zákazník nemusí mít pro odběr plynu žádnou smlouvu a u firem nehraje roli, zda plyn standardně odebírají od jiného dodavatele. „Kurýr od zákazníka přijme k výměně jakékoliv prázdné láhve daného typu kus za kus, bez ohledu na jejich barvu nebo logo dodavatele. Pokud tedy není láhev výrazně poškozena, nemůže nastat problém s jejím vrácením, jako tomu někdy bývá u menších prodejců s odůvodněním, že byla zakoupena jinde,“ doplňuje Jiří Karlík s tím, že jednotliví dodavatelé si běžně cizí láhve mezi sebou navzájem směňují.

Objednávat on-line je možné nejběžnější typy LPG láhví s obsahem 5 a 10 kilogramů čistého propanu, v kombinaci s jinou láhví i malé dvoukilové propan-butanové láhve. Pětikilové láhve, které se používají zejména pro plynové grily, je možné zakoupit online, i když nemá zákazník prázdnou láhev na výměnu. Služba funguje každý den od 9 do 21 hodin včetně víkendů a státních svátků.

V Brně, resp. v rámci okresu Brno-město (PSČ začínající 6) lze od letošního července objednávat LPG vždy expresně s garancí doručení do tří hodin od zaplacení objednávky. Dodávky zajišťuje kurýrní společnost DoDo, přičemž do nejužšího historického centra města, kam je vjezd výrazně omezen, je doprava řešena donáškou za příplatek. Bez příplatku si ale může zákazník objednat dopravu kamkoliv na hranici této exponované lokality. V plánu je postupné rozšiřování služby i do dalších měst.

Štítky

LPG

Kategorie