Axigon nově poskytuje dobročinným organizacím tankovací, CNG i dobíjecí karty bez poplatku

Nákupní aliance Axigon zajišťuje firmám i drobným podnikatelům trvalé výhody zejména v oblasti provozu firemních vozidel. Bez závazků k minimálním odběrům tak může i živnostník tankovat benzín či naftu v režimu takzvané plošné ceny, což představuje úsporu i několik korun na litru paliva. Členy aliance jsou také některé charity a potravinové banky, kterým Axigon přestal účtovat registrační poplatek. Současně vyzývá další dobročinné organizace, aby možnost bezplatného členství využily.

Nákupní aliance Axigon funguje na principu sdružené poptávky více ekonomických subjektů. Primárně se soustředí na zajištění trvalých výhod v oblasti firemních vozidel. Poskytuje však i další služby, například výhodnější nákupy kancelářských potřeb a další.

K hlavním benefitům, které pro firmy i živnostníky z členství v alianci plynou, patří tankovací karty s možností čerpání paliva v režimu takzvané plošné ceny. Dále jsou to CNG karty garantující výhodnější cenu téměř u poloviny plnicích stanic v Česku či Energokarta, která je akceptována u tří největších provozovatelů nabíjecích stanic pro elektromobily, což představuje skoro dvě třetiny celé tuzemské sítě.

„Naše nákupní aliance je s 10 tisíci sdruženými firmami jedním z největších odběratelů pohonných hmot v Česku. Díky tomu jsme schopni zajistit i drobným podnikatelům nebo dalším institucím stejné podmínky při nákupu pohonných hmot, jaké mají velké podniky nebo autodopravci,“ vysvětluje Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon, která je autorizovaným distributorem tankovacích karet Shell a EuroOil.

Příkladem jsou tankovací karty s takzvanou plošnou cenou. „Například u jednoho z našich partnerů mohou nyní držitelé námi poskytovaných tankovacích karet čerpat benzín za méně než 35 korun na litr. To je více než dvoukorunová úspora oproti průměrné ceně v Česku a o 7,50 koruny za litr méně ve srovnání třeba s dálničními čerpačkami. Plošná cena totiž platí v dané síti čerpacích stanic bez ohledu na lokální cenové výkyvy. V případě potřeby je tankovací karta akceptována také u dalších renomovaných sítí,“ popisuje Damir Duraković.

Výhody pro firmy sdružené v Axigonu již některé charity a potravinové banky využívají. Nákupní aliance přestala těmto subjektům účtovat registrační poplatek. „Role dobročinných humanitárních organizací je v současné době ještě důležitější než dřív. Abychom jim pomohli snížit náklady nejen na provoz vozidel, poskytujeme nyní všem neziskovým organizacím tohoto typu členství zdarma. Jde sice ‚jen‘ o stokoruny měsíčně, avšak následné provozní úspory plynoucí z využití konceptu nákupní aliance jsou zpravidla řádově vyšší,“ říká Damir Duraković a vyzývá projekty nabízející pomoc, aby se na Axigon obrátily.

Využití tankovacích karet není jen o finanční úspoře. Odpadá také zbytečná administrativa. Řidič například nemusí schraňovat účtenky za tankování a nechat si ho proplácet, protože firma či jiná organizace obdrží vyúčtování dodatečně s fakturou. Totéž platí například pro poplatky za parkování, které lze prostřednictvím mobilní aplikace rovněž platit tankovací kartou.

Štítky