Ve kterých zemích s platební kartou nepochodíte?

Když na dovolenou, tak jedině s platební kartou. Bezhotovostní platby jsou bezpečnější a nehrozí ztráta či odcizení velkého balíku peněz. Existují ale destinace, kde se bez hotovosti neobejdete. Podívejte se na přehled vybraných 5 turisticky populárních zemí, do kterých byste měli vyrazit jen s dostatečným množstvím bankovek.
Zdroj: Unsplash

1. Vietnam

I když ve Vietnamu míst, kde lze platit kartou, pomalu přibývá, stále se tam bez hotovosti neobejdete. Platby kartou totiž většinou přijímají jen turistické hotely a luxusní restaurace. Co se bankomatů týče, počítejte s omezenými výběry, extra poplatky a převodem měny dle aktuálního kurzovního lístku.

2. Dominikánská republika

Platby kartou jsou v Dominikánské republice již poměrně rozšířené. Obchodníci si k nim ale často účtují poplatky, které mohou dosahovat až 15 % z ceny nákupu.

Na bankomaty narazíte hlavně ve větších městech a populárních turistických oblastech. Podobně jako ve Vietnamu si ale za výběr často připlatíte.

3. Egypt

V Egyptě přijímají platební karty hlavně hotely, cestovní kanceláře nabízející turistické výlety a také supermarkety. Kvůli návštěvě památek a nákupům na trzích nebo u místních prodejců se vyplatí mít u sebe hotovost. Eura nebo americké dolary směníte v jakékoli větší bance či místní směnárně.

4. Zanzibar

Jednou z oblíbených dovolenkových destinací, kde s platební kartou zcela určitě nepochodíte, je Zanzibar. Dostatečný obnos hotovosti si připravte už před cestou. Na bankomaty nebo možnost použít kartu totiž v zemi narazíte jen výjimečně. Platit na Zanzibaru bezhotovostně nebo tam vybírat z bankomatů se navíc nepovažuje za bezpečné.

5. Srí Lanka

I na stále populárnější Srí Lance využijete platební kartu většinou jen v hotelových resortech a ve větších obchodech. Když už vám místní obchodníci bezhotovostní platbu umožní, obvykle k ní naúčtují extra přirážku. Poplatkům se nevyhnete ani při výběrech z bankomatů.

TIP: Před výběrem z bankomatu zkontrolujte kurzovní lístek vaší banky a porovnejte kurz s nabídkami směnáren v dané zemi.

Kategorie


Nepřehlédněte