Jaké byly top aukce za poslední 3 roky? Prodejům na Aukru vévodí luxusní automobil

Sportovní vůz Mercedes-Benz SLS AMG je v posledních třech letech nejdražší položkou vydraženou na největším českém online tržišti Aukro. Kupec luxusní automobil koupil v listopadu 2017 za více než 1,5 milionu korun. Na online tržišti lidé nakupují také cenné obrazy, mince nebo starožitnosti, ale také například stavební stroje, tatrovky nebo traktory.  

U TOP nejvyšší cen hned za luxusní limuzínou následuje historická pětisetkoruna z roku 1919 prodaná přesně za 1,5 milionu korun. Její cena tak po téměř sto letech vzrostla 3000 krát. Na necelý milion vyšel stavební stroj VENIERI VF s cenou 977 085 korun, populární Škodovka 1000 MB vyrobená v roce 1966 se prodala za téměř 900 000 korun.

Na Aukru se v řádu stovek tisíc korun prodaly i další vozy jako Dodge Challenger, BMW, Mercedes Benz, populární Pragovky nebo motorky značky JAWA. „Sekce auto moto patří celkem logicky k těm nejpopulárnějším, ale také nejnákladnějším. Své si zde najdou stavební firmy i milovníci rychlých aut,“ uvedl Pavel Krejčíř z největšího tuzemského online tržiště Aukro.

Na online tržišti se ale najdou i rarity. Před rokem tam šťastný kupec koupil za 300 000 korun dárkový poukaz na cestu kolem světa v půlmilionové hodnotě. Za téměř 200 000 korun byl na Aukru k mání i vědecký přístroj - spektrometr. „Přes online tržiště lze občas získat peníze i na dobrou věc. Například levitující kytara na pomoc nemocnému Maximovi se v lednu 2017 vydražila za 120 000 korun,“ uvedl Pavel Krejčíř.

Lidé se snaží na Aukru prodávat i obrazy. Některé jsou s posudkem pravosti. Obraz populárního malíře Jana Zrzavého s názvem Tři loďky a tři kameny se tak letos v květnu prodal za více než 225 000 korun. S posudkem pravosti šly do prodeje i další Zrzavého malby, stejně jako díla Emila Filly nebo plastiky Olbrama Zoubka.

Na více než 100 000 korun se ale může vyšplhat i erotická produkce. Neznámý kupec koupil loni DVDíčka s erotickou tematikou za 147 200 Kč, silikonovou panu do domácnosti si jiný fajnšmekr na online tržišti pořídil za téměř 20 000 korun.

Štítky