Saop z holdingu Solitea získal 100% podíl MIT informatika. Ve Slovinsku se stává lídrem ve svém segmentu

Společnost Saop, 100% vlastněná holdingem Solitea, převzala 100% podíl společnosti MIT informatika d.o.o., jednoho z hlavních slovinských dodavatelů komplexních softwarových řešení určených zejména pro výrobní firmy. Sloučením obou společností se tak skupina Solitea stává ve Slovinsku největším výrobcem podnikových informačních systémů ve výrobním sektoru.

„Naší vizí je stát se jedním z nejdůležitějších dodavatelů informačních systémů pro společnosti všech velikostí ve střední a východní Evropě. Nákupem společnosti MIT informatika jsme se na této cestě posunuli zase o další krok dál,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva společnosti Solitea. „Zatímco Saop již nyní patří k lídrům dodavatelů účetních a ERP systémů pro malé a střední společnosti ve Slovinsku, MIT informatika je zde předním dodavatelem softwaru pro výrobu. Sloučením obou společností dokážeme plně pokrýt potřeby výrobních společností vlastním softwarem.“

Obě společnosti, Saop a MIT informatika, vyvíjejí a prodávají vlastní softwarová řešení již 30 let. „Dá se říci, že naší hlavní výhodou je 60 let společné zkušenosti,“ říká Petra Šinigoj, generální ředitelka Saopu. „Výrobní společnosti totiž hledají robustní partnery s dlouhou tradicí, protože v oblasti softwaru potřebují stabilní a dlouhodobou spolupráci.“

Saop je jednoznačně největším slovinským zaměstnavatelem v oblasti ERP řešení. Akvizicí MIT Informatika se stávající tým rozšířil na 150 zaměstnanců. „Plně si uvědomujeme lepší konkurenceschopnost větších vývojových oddělení, a proto již mnoho let hledáme partnera, s nímž bychom se mohli spojit. Propojení s lídrem trhu ERP systémů, společností Saop, určitě akceleruje náš rozvoj v oblasti řešení výroby a schopnost rychle reagovat na požadavky klientů. Současně se nám také otevírá příležitost expandovat na trhy v Srbsku a Chorvatsku, protože mnoho slovinských společností s dceřinými firmami na Balkáně chce firemní procesy zpracovávat v jednotném podnikovém systému,“ říká Marjeta Povalej, generální ředitelka MIT informatika.

„Solitea je dnes jedním z největších dodavatelů účetních a informačních (ERP) systémů ve střední Evropě a na Balkáně. Skupina sdružuje partnery, kteří mají společnou vizi dalšího rozvoje. Klíčovým prvkem této vize je zjednodušení vnitrofiremních procesů našich zákazníků. Jsem proto velmi potěšen, že jsme mohli naše portfolio na Balkáně rozšířit o plnokrevný výrobní systém od společnosti MIT informatika,“ říká Martin Cígler.

Z pohledu stávajících zaměstnanců i zákazníků tato akvizice nic nemění. Saop i holding Solitea všem uživatelům garantuje stejnou úroveň dosavadní spolupráce a využívání stávajících programů, ze sloučení společností mohou klienti naopak očekávat dlouhodobý prospěch. „S nárůstem týmu budeme moci uživatelům snadněji poskytovat nejmodernější technologické přístupy a řešení postavená na dlouhodobé spolupráci,“ dodává Petra Šinigoj.