CEO Spurný a šéf rizik Monety nakoupili po výsledcích akcie banky za více než 4 miliony korun

Předseda představenstva Moneta Money Bank a generální ředitel banky Tomáš Spurný a místopředseda představenstva a šéf rizik banky Carl Normann Voekt nakoupili po zveřejnění výsledků za první polovinu roku ve dnech 3. srpna a 4. srpna akcie banky za celkovou částku, překračující 4 miliony korun. Vyplývá to z čerstvého regulatorního hlášení pro ČNB.

Tomáš Spurný nakoupil dne 3. srpna celkem 75 tisíc kusů akcií banky Moneta na průměrné ceně 51,4 .

Carl Normann Voekt nakoupil dne 4. srpna akcie banky v počtu 4.500 kusů na celkové průměrné ceně 52,58 Kč/akcie – nejprve 500 kusů akcií na ceně 52,4 Kč/akcie a následně 4.000 ks akcií na ceně 52,6 Kč/akcie.

Nákupy vlastních akcií ze strany manažerů jsou obecně považovány za důvěru v budoucí vývoj hospodaření a obecně budoucnost firmy/řízené instituce.

Moneta dne 3. srpna zveřejnila informaci o pořádání valné hromady, která se má uskutečnit dne 2. září 2020. „Vzhledem k nejisté epidemiologické situaci MONETA Money Bank, a.s., zdvořile žádá akcionáře, aby zvážili možnost korespondenčního hlasování namísto prezenční účasti v místě konání valné hromady. Podrobnosti včetně všech formulářů a návodů jak korespondenčně hlasovat jsou zveřejněné na adrese https://investors.moneta.cz/valnahromada,“ uvedla banka.