S&P 500 za týden ztratil 11 %, nejvíce od krize

Krvavá lázeň se akciovým trhům v zámoří nevyhnula ani poslední den tohoto týdne. Start byl v podobně chaotickém duchu jako včerejší závěr. Hlavní akciové indexy padaly okolo 4 procent. Znovu se i dnes projevovaly snahy o odraz a změnu trendu. Vypadlo to, že bez úspěchu. V poslední minutě se ale dokázaly zotavit.  
Všechny sektory indexu S&P 500 klesaly. Nejméně přitom energetika o 0,5 % a nejvíce naopak finance o 4,4 %.
Z makrodat jsme dnes vyhlíželi Index nákupních manažerů v distriktu Chicago. Čekal se silný růst ze 42,9 bodů na 46,1. PMI zde nakonec v únoru poskočil až na 49 bodů. Michiganská univerzita zveřejnila údaj o spotřebitelské důvěře. Sentiment v tomto měření zůstal beze změny na 101 bodech (původně 100,9 b.; oček. 100,7 b.).

Index Dow Jones Industrial Average celý den padal skoro volným pádem. Za tento týden vygumoval bezmála 4.000 bodů. Přestože se zdálo, že to bude katastrofa, DJ v poslení minutě umazal vice než polovinu ztrát. Zasloužený odpočinek přečká na 25.409 bodech (-1,4 %). Nasdaq Composite si vedl nejlépe a zakončil trápení dokonce o nejnížší možný dílek v zelené barvě (8.567 b.). 

Měnový pár eurodolar byl jeden z mála instrumentů, který rostl. Narážel na hranici první denní rezistence na 1,1045, která jej ani napodruhé nepustila výše. Stejně jako akciové trhy, tak ke dnu letí i cena USD.