Zisk Bank of America překonal odhady, chválí aktivitu klientů

Aktualizováno

Čtvrtletní zisk úroků banky, která si v době rostoucí ekonomiky pochvaluje aktivitu klientů. Akcie společnosti jsou po průběžném vzetsupu v premarketu průběžně na červené nule.

Podobně jako konkurence se i druhá největší americká banka podle aktiv potýkala na pozadí restriktivní měnové politiky Fedu s nízkými úrokovými sazbami, které ale částečně dorovnal růst úvěrů a vkladů. Narostly spotřební i firemní půjčky, a to o 7, respektive 6 %. 

Celkový příjem očištěný o úrokové náklady v reportovaném čtvrtletí klesl o 1 % na 22,35 miliardy USD.

Čistý příjem z USD, což je sice o 3 % méně než před rokem, ale nad všemi jednotlivými odhady, posbíranými agenturou Bloomberg. Číslo je na bázi FTE, což značí očištění o daňová zvýhodnění u některých finančních nástrojů podléhajících osvobození od daně.

Příjem z obchodování se meziročně zvýšil o 14 % na 2,86 miliardy dluhopisy (FICC) banka registrovala dokonce 27% nárůst (ex-DVA), takže konečné číslo 1,84 miliardy překonalo tržní odhad 1,68 miliardy. Naopak v segmentu obchodování na akciových trzích se příjmy snížily meziročně o 3,3 % na 1,02 miliardy, což na tržní odhad tentokrát nestačilo.

Efektivita banky, vyjádřená ukazatelem efficiency ratio dosáhla 59 % oproti 58 % před rokem. Pro toto číslo, které vyjadřuje poměr provozních nákladů a tržeb, ale platí, že čím nižší, tím lepší.

Banka také připustila, že náklady jí „mírně“ stouply na 13,2 miliardy USD, protože pokračovala v investicích.

Návratnost vlastního kapitálu (ROTCE) skončila meziročně na 15,42 % z 16,26 % před rokem.

Zdroje: BofA, Reuters, Bloomberg