Wells Fargo (-3,9 %) s novým vedením...a starými problémy

O skoro 4 % klesají dnes v premarketu akcie americké banky Wells Fargo. Tu potrápila řada regulatorních problémů, kvůli kterým jí vyrostly náklady.

Banka za tři měsíce do konce prosince 2019 reportovala zisk 93 centů na akcii oproti odhadu 1,12 USD, se kterým počítali analytici společnosti Refinitiv. Příjem dosáhl 19,86 miliardy oproti 20,14 miliardy v prognóze stejné firmy.

Čistý zisk se ve stejném období snížil na 2,87 miliardy z 6,06 miliardy před rokem a příjem dosáhl 19,9 miliardy USD. Tyto právní pře se týkají řady témat, včetně dosud nezveřejněných otázek týkajících se obchodních praktik. Většinu těchto akruálních nákladů nelze odečíst od daní, stojí také ve výsledkové zprávě.

Pro banku to je v pořadí druhý kvartál, kdy do hospodaření zásadním způsobem promluvily náklady na právní pře.

„Wells Fargo je úžasná a důležitá fanšíza, která udělala některé hrubé chyby, a můj mandát je uskutečnit zásadní změny, které jsou zapotřebí k tomu, aby opětovně získala plnou důvěru a respekt všech akcionářů,“ uvedl v dnešním sdělení Scharf, který ve funkci CEO vystřídal Tima Sloana. Během prvních tří měsíců ve firmě se soustředil na to, jak pokročit v nutné regulatorní práci s „jiným smyslem pro naléhavost a řešení“. Kromě toho také začal pracovat na způsobu, jak zlepšit výsledky hospodaření.

Akcie Citigroup (+36,9 %). Výkonnost akcií Wells a Citi za poslední rok srovnává následující graf:

1

Zdroje: Wells Fargo, CNBC, Bloomberg, Patria.cz