Výsledky Citigroup překonaly odhady trhu

Americká banka USD vzrostl oproti předchozímu roku o 31 %, a to především díky 10% snížení počtu těchto akcií a růstu čistého zisku. Tyto výsledky zahrnují i čistý zisk přibližně 0,25 dolaru na akcii související s daňovými položkami.

K růstu výnosů banky o 7 % oproti předchozímu roku pomohly silné výsledky jak v institucionální klientské skupině (ICG), tak v globálním spotřebitelském bankovnictví (GCB). To spolu s nižší efektivní daňovou sazbou následně přispělo k růstu čistého zisku o 15 % meziročně. Z druhé strany kompenzovaly růst vyšší výdaje a náklady na úvěr. Čistá úroková marže narostla ve 4Q19 na 2,63 % proti předchozímu kvartálu (2,56 %), avšak meziročně klesla (2,71 % ve 4Q18).

0 

Čistá úroková marže a čisté úrokové výnosy. Zdroj: Citibank

Ukazatel kapitálové přiměřenosti CET1 narostl na 11,7 % díky snížení rizikově vážených aktiv. „Jsme na cestě k naplnění našeho závazku vrátit našim akcionářům v průběhu tří let kapitál přes 60 miliard USD,“ doplnil generální ředitel Michael Corbat.

„Vstupujeme do roku 2020 se silným konkurenčním postavením od kapitálu a likvidity až po talent a technologie,“ uvedl v prohlášení Corbat. „Ve světle trvalé potřeby být naprosto silnou a stabilní institucí pokračujeme v investicích do oblastí, kde vidíme příležitosti proklientského růstu a pro naši infrastrukturu."

Akcie v předobchodní fázi rostou o 0,30 %.

Zdroj: Citibank, Bloomberg; Foto: Flickr