Summary: Herní vývojáři vykreslili smíšené výsledky, Disney příjemně překvapil

USA:

Take-Two Interactive F2Q20

Herní vydavatel těžil v druhém kvartálu svého fiskálního roku 2020 z kombinace nově vydaných herních titulů (především dlouho očekávaný Borderlands 3 a Red Dead Redemption 2 pro PC) a také z pravidelných plateb za nový obsah do existujících her (především GTA Online a NBA2K). Celkové USD.

Management bohužel v nadcházejícím kvartálu očekává výrazné zpomalení příjmů z dodatečného obsahu. Když se k tomu přidaly rostoucí provozní náklady, upravený výhled na fiskální rok 2020 musel nutně skončit pod predikcemi. Interval pro USD.

Trh si ze slabšího výhledu již tradičně těžkou hlavu nedělá (leitmotiv celé této výsledkové sezony) a akcie tahá vzhůru o 2 %.

Activision Blizzard (Investiční tipy) F3Q19

Ve třetím kvartálu roku USD (GAAP). Stejně byl však ve srovnání s konsensem skoro dvojnásobný.

Jak jsme již zmínili, tento kvartál nedodal Activision (tržby -50% yoy) chyběl oblíbený Call of Duty, který vycházel až koncem října. Divizi Blizzard (tržby -40 % yoy) sice zaskočil masivní zájem hráčů o World of Warcraft Classic, avšak monetizace byla u této hry nižší, jelikož se vesměs nejednalo o novou hru. Divize King (mobilní hry) si se svojí nehynoucí ságou Candy Crush nerušeně vykračuje svou vlastní cestou (tržby -1 % yoy).

Trh reaguje negativně především na výhled managementu na čtvrtý kvartál, který nesplnil jeho očekávání. Nemůžeme však říct, že by to byla nějaká katastrofa. USD, nicméně už se z toho rozdílu člověku netočí hlava.

Na závěr si dovolíme ještě pár slov k nedávné konferenci Blizzcon, kde divize Blizzard pravidelně představuje nadcházející projekty. Hlavní pozornost strhlo oznámené pokračování série Diablo, tentokrát s číslovkou IV. Z toho máme samozřejmě radost (jakožto hráči i investoři), avšak na samotnou hru si zřejmě ještě minimálně rok počkáme. Dále byl oznámen druhý díl populární série Overwatch, opět však bez data vydání. Blizzard je ostatně známý tím, že hry vydává zásadně až ve chvíli, kdy je s nimi maximálně spokojen a radši je odloží o pár měsíců. Dále se nám dostalo přídavků pro hry World of Warcraft a mobilní Hearthstone. Suma sumárum tedy konference splnila naše představy, mrzí nás jen absence konkrétnějších termínů.

Akcie klesají o 1 %.

Walt Disney (Investiční tipy) F4Q19

Moloch zábavního průmyslu dokázal v závěru svého fiskálního roku trhy velice příjemně překvapit. USD. Připomínáme, že samotné Disney+ bude v USA dostupné od 12. listopadu tohoto roku, do západní Evropy dorazí kolem března 2020 a v našem regionu se objeví nejdříve v roce 2021.

Na úrovni provozního zisku se růst zpomalil na 5 % yoy. Výsledná hodnota 3,4 mld. USD a meziročně se téměř zdvojnásobila. Žádné nepříjemné překvapení se ale nekoná, protože management takovýto vývoj hlásil dlouho dopředu. Pomocnou ruku navíc podaly jak zmiňovaná studia (+80 % yoy navzdory nákladům na akvizici 21st Century Fox), tak zábavní parky, ve kterých návštěvníci nechali více peněz (+20 % yoy navzdory nižší návštěvnosti doma i v zahraničí).

Čistý zisk na akcii poznamenaly restrukturalizační náklady spojené s akvizicí 21st Century Fox a také odpisy části nehmotných aktiv integrované společnosti. 30% yoy propad na 1,07 USD je však o více než 10 centů nad konsensem.

Výsledkům nemáme co vyčíst a podobně to vidí i trh, který posílá akcie nahoru o 4 %.