Hasbro kupuje majitele Prasátka Peppy a míří do sféry médií

Americký výrobce hraček Hasbro, pro které jde o dosud největší takovou transakci, napsala agentura Bloomberg. Firmu to navíc posouvá do světa filmové produkce, kterému zatím svoje hrdiny většinou jen poskytovala s licencemi.

Společnost Hasbro v poslední době kupuje menší firmy a spojuje se s předními filmovými studii, aby zvýšila prodeje hraček spojených s filmovými licencemi. Poptávka po postavičkách akčních hrdinů, kterou podpořil úspěch nejnovějšího filmu ze série Avengers, má také lví podíl na tržbách podniku.

Generální ředitel Brian Goldner řekl, že Hasbro využije značky eOne k rozšíření příležitostí na celém světě.

Prasátko Peppa, které je pro eOne hlavním zdrojem příjmů, je populární show vysílaná na několika platformách. Pořad pro předškoláky se vysílá ve 40 jazycích ve více než 180 oblastech po celém světě. Hodně diváků má také v Číně.

Za akcii eOne, která je zapsána na londýnské burze, dolarů, napsala agentura Reuters. Podle analytika společnosti Gabanelli Johna Tinkera americké firmě pomohl i kurz britské libry, jejíž hodnota se s nervozitou kolem britského vystoupení z Evropské unie snížila. Akcie eOne jsou kotované na burze v Londýně.

Transakce je pro Hasbrou velkým krokem na poli médií. Obchod mu dodá televizní produkci včetně animovaných a živých televizních pořadů - a zároveň velkou mezinárodní značku. Zhruba polovina tržeb eOne pochází z trhů mimo Spojené státy. Zároveň je další připomínkou toho, jak se firmy v záplavě platforem pro streamování videí usilovně snaží získat majitele a producenty obsahové složky.

Akcie společnosti Hasbro jsou od začátku roku vyšší o 41 % (graf ukazuje průběh za poslední rok do čtvrtka 22. srpna 2019). Po zveřejnění informací o transakci se ale v prodlouženém obchodování propadly o skoro 4 %.

0

Vedení Hasbra uvedlo, že pozastaví zpětné odkupy akcií a peníze raději vloží na umoření dluhu. Dividendový program by se ale měnit neměl a rovněž investiční rating by si společnost podle své finanční ředitelky Deborah Thomasové chtěla uchovat. Obchod chce financovat termínovanými úvěry, nabídkou dluhopisů a výtěžkem z nabídky akcií v rozmezí 1 mld. až 1,25 mld. USD.

Výkonnost akcií eOne za posledních pět dní:

0

Zdroje: ČTK, Bloomberg, patria.cz