Wall Street držela na uzdě horší makra

Obchodování na trzích za Atlantikem začínalo v pozitivním rytmu, jako překážka v růstu se fungovala horší makrodata. Z jednotlivých sektorů indexu S&P 500 se nejvíce dařilo financím, kdy tituly z tohoto segmentu rostly o 0,7 %. Na opačné straně spektra se pohybovali zpracovatelé materiálů s poklesem o 0,75 %.
Z výše zmíněných makroekonomických dat jsme začali u týdenních žádostí o podporu, které se stále drží okolo solidních 200 tisíc (209 tis. při oček. 216 tis.). Zklamání přišlo až o hodinu a čtvrt později, kdy byl zveřejněn PMI od Markit. Index nákupních manažeru se čekal, že povyroste o 0,1 bodu na 50,5. Hodnota ale klesla těsně rozdílovou hranici 50 bodů.

pic.twitter.com/DtVOH8UFaA

Index Dow Jones Industrial Average sice také reagoval na horší PMI, ale díky solidnímu růstu Microsoft (-0,73 %). Barometr ve finále ztrácí 0,4 procenta na 7.991 bodů.

Měnový pár eurodolar má za sebou divokou seanci, dokázal se vyšvihnout až těsně pod hranici druhé denní rezistence (R2 1,1117), následně propadl až na druhou denní podporu (S2 1,1065). Ve finále ale končí v mezidenním srovnání beze změny. USD.