Nejistý start týdne na Wall Street

První obchodní den tohoto zkráceného týdne se zámořského akciové indexy držely v červené barvě. Jednalo se ale o minimální možný pokles. Z jednotlivých sektorů indexu S&P 500 se nejvíce dařilo osobní spotřebě, která dokázala růst o 0,7 %. Naopak nejvíce červený byl sektor financí a nemovitostí (obojí -0,7 %).
Dnes odkryly výsledky za Q1 další dvě mega banky Citi v tomto směru dokázala pozitivně překvapit, ale na velkou to rally to ani tak nestačilo (67,37 USD; -0,06 %).
Z makrodat byl zveřejněn Empire State Manufacturing Index. Podnikatelská nálada v dubnu narostla na 10,1 bodů, když čekalo 8,1 b.

Index Dow Jones Industrial Average se ihned po startu seance sesunul pod včerejší hodnotu, kde i zůstal. Závěrečná úroveň dnešního dne činí 26.383 bodů (-0,1 %). Na chlup stejnou cestou se vydal Nasdaq Composite jako přes kopírák padl o desetinu procentního bodu na 7.976 bodů.

Měnový pár eurodolar prošel klidnou seancí, když se v průběhu celého dne pohyboval nad hranicí denního pivotu (PP 1,1292). Denní maxima byly 1,1320. USD (0,2 %).