V opravené Nádražní ulici byl plně obnoven provoz

V první etapě byl v Nádražní ulici opraven úsek od ulice 30. dubna až po Stodolní. Už příští rok na jaře se ale začne s opravami další části, a to od Stodolní až po ulici 28. října, které by opět měly být hotovy koncem roku.

"Rekonstrukce důležité dopravní tepny je ve své polovině. Kolaudace tohoto opraveného úseku bude začátkem roku 2016. Celá rekonstrukce by měla město Ostravu přijít na 176 milionů korun, z toho první etapa rekonstrukce je za 93 milionů korun," uvedla Vojkovská.

V první etapě stavbaři vyměnili vodovod a kanalizaci, která byla v havarijním stavu, a rekonstruovali plynovod. "Následně proběhla kompletní výměna tramvajového svršku a spodku s cílem snížit hlukovou zátěž z projíždějících tramvají. Posledními úpravami byla rekonstrukce chodníků s cílem zvýšit bezpečnost a komfort chodců," uvedla mluvčí.

Nové jsou například takzvané zálivové zastávky Stodolní. Chodci tak již při nastupování do tramvají nevstupují do vozovky, ale přímo z ostrůvku do tramvaje, vstup je tak navíc bezbariérový.

"Mám radost, že se Nádražní ulice konečně otevřela a obnovil se provoz na zastávce Stodolní. Dostanu se do práce rychleji, protože při renovaci jsem musela z nejbližší zastávky chodit delší úsek pěšky. Myslím, že nové ostrůvky jsou určitě bezpečnější, protože auta musejí čekat za tramvajemi, a nehrozí tak, že člověka někdo srazí," řekla ČTK jedna z cestujících.

Nádražní ulicí projede 9500 automobilů denně. Oprava znamenala komplikace nejen pro řidiče, ale i místní obchodníky, kterým ubylo zákazníků. Obdobné problémy zřejmě přinese i chystaná druhá etapa.

"Stavba bude prováděna opět po fázích s vyloučením individuální dopravy v daném úseku. O letních prázdninách se počítá s výlukou tramvajové dopravy a výměnou kolejí. Přesný harmonogram uzávěr komunikací a výluk zatím není znám. Při rekonstrukci zastávky Elektra bude použit stejný model tramvajové zastávky jako u Stodolní," řekla mluvčí. Informace o opravě i chystaných výlukách najdou lidé i na internetových stránkách www.nadrazni.ostrava.cz.

Autor:
www.ctk.cz