Karlovy Vary navrhují schodkový rozpočet s výdaji 1,15 miliardy

"Rozpočet očištěný o dotované projekty, které v budoucnosti dostaneme zpět, je koncipovaný jako vyrovnaný. Mezi největší připravované investice patří akce z nového programovacího období Evropské unie," uvedl Kulhánek.

Peníze města by konkrétně měly jít například na Goethovu rozhlednu, střechu divadla a další památkové objekty. Z vlastních investic města půjde třeba o úpravu přednádraží a stavbu lávky přes Horní nádraží nebo opravy silnic a stavby cyklostezek. Celkem má návrh rozpočtu v kapitálových výdajích 295 milionů korun.

Mezi projekty, které se do návrhu rozpočtu zatím nedostaly, je například rekonstrukce objektu Drahomíra v Drahovicích. "Je to objekt, který nás hodně trápí. Může zde vzniknout řada bytových jednotek, prostupné nebo sociální bydlení. Ale dotační prostředky jsou omezené a nejsou aplikovatelné na tento projekt," doplnil Kulhánek. Na Drahomíru by město potřebovalo asi 55 milionů korun.

Zastupitelstvo bude rozpočet města schvalovat 22. prosince. Primátor po debatách se zastupitelskými kluby neočekává větší problémy. Nicméně pro případ neschválení rozpočtu vedení města připravilo i rozpočtové provizorium na první měsíce roku.

Autor:
www.ctk.cz