Online konzultace a inspirace na webu prodejce zjednodušují nákup z domova

Vybrat si novou koupelnu, terasu nebo dekorace v interiéru, aniž by člověk opustil pohodlí svého domova? Nejedná se o žádnou vzdálenou budoucnost, ale o variantu, kterou lidé v tuzemsku využívají v čím dál větší míře již nyní. Zvláště v dnešní době čínské chřipky covid-19, kdy návštěva prodejen nemusí být vůbec možná nebo stoprocentně bezpečná. Díky širokým možnostem ze strany předních prodejců se tak mohou lidé inspirovat referenčními realizacemi, vizualizacemi či bohatou nabídkou fotogalerií. Nejlepší prodejci jsou také schopni na dálku poradit nejen s technickými vlastnostmi ale i s designem a celkovým sladěním interiéru.

Pokud se člověk rozhodne pro přestavbu terasy, interiéru nebo koupelny, dost možná začne hledat inspiraci náhodně mezi fotografiemi na internetu. Takový postup může být jako prvotní inspirace v pořádku, problém ovšem je, že nezohledňuje vlastnosti a použitelnost vybraných materiálů, které vyžaduje konkrétní koupelna či interiér. To může ve finále celkový proces výběru nejen více protáhnout ale i zkomplikovat.

TIP: Značka Versace nedělá jen oblečení. Její obklady a dlažby jsou sice luxus, ale cenově dostupný

Kde hledat inspiraci pro konkrétní bydlení?

Nejjednodušším způsobem, jak začít vybírat nové obklady či dlažbu, je spolupracovat hned za začátku s odborníky. Není potřeba mít strach z nějakého závazku. To, že si člověk řekne o informace, nechá si poradit se sladěním jednotlivých materiálů, požádá o vzorky nebo vyslechne odborné rady související s technickými parametry, ještě neznamená, že se zavazuje ke koupi. Zásadně mu to každopádně ulehčí orientaci mezi možnostmi, které pro daný typ místnosti má. „Pokud se s námi zákazník spojí, jsme díky bohatým zkušenostem našich kolegů schopni pro něj najít přesně to, co hledá. Filtraci v naší obsáhlé fotogalerii máme nastavenou dle výrobců, vzhledu či technických vlastností, které laici nemusí znát. Je tedy pro obě strany jednodušší, když si zákazník s prodejcem povídá nebo chatuje už při hledání inspirace,“ popisuje možnosti webové prezentace jednatel firmy M.B.Keramika Martin Bezděk.

Odborná konzultace ušetří čas i starosti

Na důležitost spolupráce a možnost se poradit už při výběru upozorňují i sami zákazníci. Tím, že člověk i samotný výběr konzultuje s odborníky, ať už přes chat, telefonicky nebo třeba i skrze sdílení obrazovky, nehrozí, že by si vybral obklady, které pro jeho konkrétní bydlení nebudou vhodné nebo nesplní jeho představy. Právě naopak se mu otevírají nové možnosti, které by ho ani nenapadly. Zároveň pokud se někdo například ostýchá zeptat při osobním kontaktu, může pro něj prostředí internetu znamenat komfortnější prostor pro vznesení případných dotazů. Kontaktování odborníka kromě toho často šetří čas a předchází zklamání ze špatného výběru.

Stejně jako v obchodech s oblečením, ani na webech firem často není kompletní nabídka zboží. Nebojte se proto zeptat na další barevné, cenové, designové nebo rozměrové alternativy vybraného zboží. I zde vám mohou prodejci nabídnout sortiment, který není nikde prezentován a skrývá se pouze na skladech.    

Pokud má člověk konkrétnější představu o barvách a designech, může mu prodejce často nabídnout mnohem širší sortiment, který bude odpovídat požadovaným kritériím zákazníka. Nejčastěji však probíhá proces tak, že člověka zaujme určitá série obkladů nebo dlažby, a tak poptává již konkrétní zboží. Je však dobré, výběr ještě ověřit u prodejce, požádáním o zaslání cenových či designových alternativ.

Mnoho možností, jak si z domu obklady a dlažbu prohlédnout

Čím dál více lidí si vybírá i výrobky jako jsou obklady a dlažby bez toho, aby si je prohlédly naživo. „Aby si byl člověk opravdu jistý, že si vybral správně, běžně posíláme fotografie podobných realizací, produktové video nebo další fotky, kde je například detailněji vidět struktura, lesk nebo odstín vybraných obkladů. Pokud si zákazník přeje dlažbu nebo obklad vidět, zašleme mu vzorek domů. Možností je i vytvoření vizualizace,“ popisuje jednatel firmy M.B.Keramika Martin Bezděk.

Pokud tedy člověk uvažuje například o nové koupelně, dlažby do obýváku nebo na terasu, nemusí se vůbec bát, že nákup z pohodlí domova sníží kvalitu poskytovaných služeb. Může to být právě naopak. Nejjednodušším způsobem je prohlédnout si pro začátek inspiraci na stránkách konkrétního prodejce a nebát se říct si o pomoc. Opravdu dobří prodejci jsou v dnešní době připravení plnit i roli inspirační a poradit nejen s technickými vlastnostmi ale i s designem. Člověku se pak do rukou dostane mnohem širší nabídka produktů, které budou vyhovovat přesně jeho typu bydlení.